Klacky(4)Open v 35stupňovém vedru

Klacky(4)Open jsou za námi! Výsledky, nádherný fotky najdete na webu závodu, další fotogalerie je zde.

Je až neuvěřitelné, jaké jsou orienťáci odolné (nebo taky s pořadatelem solidární) plémě – i v rekordních teplotách dorazily do Dobříše téměř všechny přihlášené štafety, takže se počet účastníků blížil třem stovkám. Ve firemních štafetách zvítězil jeden z týmů Mapy.cz (další tým byl třetí) následován DC computers na 2. místě. V žácích se dařilo Kamenici v Mix 11 a Sk Praga v MIX 14. Na linii jen 2 štafety měly všechny kontroly (na linii bylo více kontrol než v mapě, což umožnilo „farstu“ i zde), ale snad početné startovní pole získalo cenné zkušenosti do dalších závodů, to se taky počítá.

Klacky prostě táhnou! Oddíl z Dobříše je zaměřen na práci s dětmi, ale organizaci závodu spolu s Jirkou Vébrem a dalšími pomocníky zvládl výborně. Krásné místo startu a cíle, ozvučení, vyhlášení i zázemí na Vlašce bylo skvělé. V lese to možná bylo těžší než se čekalo, kontroly se schovávaly za podrost víc než jsme zvyklí.

Tradiční završení Žaket PPŽ zde ovšem (kvůli povodní a magistrátem zrušeným závodům) neproběhlo, zde je nutné kvůli udělení licencí žactvu nahradit alespoň jeden závod. Sledujte stránky ppž v srpnu, ať jste připraveni – začátkem září bude minimálně jeden závod! A vyhlášení by mohlo být po žákovských štafetách, které prý chystá Kamenice (v Praze)!!

PSOB, 21.6.13, tisk, 731x

RS2