Lyžaři-orienťáci na ZODM reprezentovali Prahu úspěšně

Skončila ZODM 2018, kterou ve dnech 28.1. – 1. 2. uspořádal Pardubický kraj v několika sportovních areálech.

Orienťáku byl přisouzen Šedivský lom u Letohradu, kde proběhl sprint a sprintové dvoučlenné štafety – pro middle jej vystřídala výše položená Buková hora – pořadatelé museli hodně improvizovat, předělávali podle sněhu všechny tratě sprintu i štafet a pro middle připravili během dvou dnů mapu i stopy.

PraŽáci ke svému překvapení vybojovali stejnou medailovou bilanci jako na letní olympiádě a spoustu dalších krásných umístění:

2 zlaté (Jirka Blaha a Anna Čechmánková ve štafetě a Jirka Blaha ve sprintu),

1 stříbrnou (Dominik Průša v middlu)

3 bronzové (Dominik Průša s Hankou Malečkovou ve štafetách, Hanka Malečková a Martin Šimša v middlu)

4. místo Anna Čechmánková sprint + Bára Smolková middle + štafeta ve složení Martin Šimša a Dorotea Tichá)

5. místo Hanka Malečková sprint

6. místo Michal Malačka middle a Martin Šimša sprint

LOB se tak stal nejúspěšnějším sportem z celé pražské výpravy. Všechny děti stály alespoň jednou na velkém podiu při diplomových ceremoniálech – když se nedařilo papírovým jedničkám, jistili to ostatní.

Před olympiádou proběhly v prosinci 2 nominační závody v LOB v klasickém lyžování a LOB, kterých se za Prahu zúčastnilo přes 20 dětí. I ty, které po nich nedosáhly na orienťáckou nominaci, byly velmi šikovné a po úspěšné účasti na nominačkách Pražského svazu lyžařů v lednu dalších 6 orienťáků reprezentovalo na ODM hlavní město v klasickém lyžování + 1 v biatlonu.
Dík patří všem trenérům, kteří pražské děti za poslední 4 roky vzdělali v oboru klasického lyžování a samozřejmě servismanům, kteří jim nejen na ODM chystají lyže.

Podrobné reportáže najdete na uskob.4fan.cz, odkazy na TV a GPS záznamy najdete na o-news a šéfka PraŽáků Dominika určitě napíše podrobnou reportáž na stránku pražského žactva – až se vzpamatuje.

Tak se těšíme na další olympiádu, silné ročníky odcházejí do dorostu, uvidíme, jestli mezi novými adepty bude zase taková šikovná sestava.

PSOB, 1.2.18, tisk, 321x

© RS2